Aktuality
 

Aktuality

Slovensko zostáva v pohybe! Aj vďaka nám!

14.02.2024 Každodenné fungovanie a mobilita miliónov ľudí na Slovensku by bola ťažko predstaviteľná bez pravidelného zásobovania distribučných centier benzínom a naftou.

Jednotlivé vozňové zásielky: prečo sú potrebné a ako je to s nimi v iných krajinách

13.12.2023 Segment, ktorý je tak náročný na logistický proces a náklady, že sa doň ani po otvorení železničného nákladného trhu v Európe iní hráči nehrnú. Hovoríme o jednotlivých vozňových zásielkach, alebo takzvaných JVZ-kách.

Nové vedenie spoločnosti

15.11.2023 Na základe rozhodnutia Ministerstva dopravy Slovenskej republiky, ako jediného akcionára ZSSK CARGO, bol s účinnosťou od 15. novembra 2023 menovaný do funkcie predsedu predstavenstva a zároveň do funkcie generálneho riaditeľa Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia, a. s., Ing. Jaroslav Daniška.

Obchodný rok 2024: zvykáme si, že každý rok je turbulentný a náročný

27.10.2023 Na pravidelnej konferencii v Jasnej (19. októbra) sme sa opäť stretli s našimi obchodnými partnermi, aby sme ich informovali o celkovej situácii na prepravnom trhu a predstavili svoju obchodnú politiku pre nasledujúci rok.

ZSSK CARGO Business 2/2023

24.10.2023 Vážení obchodní partneri, dávame Vám do pozornosti najnovšie správy o najdôležitejších obchodných a technologických novinkách našej spoločnosti, ktoré nájdete v aktuálnom vydaní nášho časopisu ZSSK CARGO Business 2/2023.

Nákladná železničná doprava na Gemeri

16.10.2023 Región Gemer oddávna oplýval nerastným bohatstvom. V dávnej minulosti sa tu ťažili drahé a farebné kovy, ako i železná ruda, ktorá dala regiónu prezývku „železné srdce Uhorska“. To prinieslo aj vybudovanie železničných tratí. Ich hustá sieť tu existuje dodnes a preprava nerastných surovín na nich stále dominuje – no dnes sú to najmä vápenec, spekaná (sintrovaná) magnézia, či mastenec.
© 2024 ZSSK CARGO - Všetky práva vyhradené
ZAYOmedia.com